Hava Durumu

:

:

:

26 Ekim 2020 Pazartesi 13:19

HABERSPOTU.COM- MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Tarsus İlçe Teşkilatıyla birlikte Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti ve görüşmede Tarsus'un yeniden Sanayi Kenti olacağına vurgu yapıldı.

NESLİHAN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Tarsus İlçe Teşkilatıyla birlikte Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti ve görüşmede Tarsus'un yeniden Sanayi Kenti olacağına vurgu yapıldı.

Ziyarette Tarsus Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere bölgede devam eden projeler hakkında görüşüldü.

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve MHP Tarsus İlçe Teşkilatından kalabalık bir heyet, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri tarafından konuk edilen heyetle birlikte kent ve bölge ekonomisi ve devam eden projeler hakkında görüşme sağlandı.

Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, ziyarette konuk heyete Oda çalışmaları, yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verirken, “Tarsus’u eski günlerine döndürebileceğimiz ve yeniden sanayi kimliği kazandırabileceğimiz Tarsus Organize Sanayi Bölgesi çalışmamız var. OSB’miz 2017 yılında tüzel kişilik kazandı ve inanılmaz hızla ilerledi. Pandemiye rağmen OSB’mize inanılmaz bir yatırım iştahı oldu. Çünkü proje doğru, yeri doğru ve sunulan fiyatı çok uygundu. Yatırımcı bize inandı ve güvendi. Geldiğimiz süreçte bölgede değil Türkiye genelinde konuşuluyoruz. Tabii bu projenin kahramanı çok, bu başarı el birliği ve birlikteliğin bir sonucu. 106 firma ile yatırım için sözleşme imzaladık. Halen de devam eden bir talep söz konusu. İhtiyacımız olan tek şey yatırımcımıza doğalgaz ve elektrik alt yapısını sunmak. Beklentimiz bizim hızımıza kamunun da ayak uydurması ve işlerin daha hızlı ilerlemesi yönünde. Botaş’ın bölgeye doğalgazı ulaştırmasını, TEİAŞ’ın indirme merkezi yaparak elektik teminini sağlamasını talep ediyoruz. Bunun dışında bölge içerisinde dere yatağı ıslahı var. DSİ’den de bu yönde talebimiz var. Bu konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Doğrudan 15 bin istihdam sağlayacak bu projede emeği geçen, katkı koyan veya koyacak herkese teşekkür ediyoruz’’diye konuştu.

-MAKUS TALİHİMİZİ DEĞİŞTİRECEK

Mersin Milletvekili Baki Şimşek de Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi:

“Tarsus Organize Sanayi Bölgesi kentin makus talihini değiştirecek çok önemli bir proje. Bu projeyi işsizliğe çözüm noktasında çok önemli görüyoruz. Sanayileşmeyi sağlayacak, kente ve bölgeye yeni bir soluk kazandıracak. Ancak ne yazık ki Tarsus’ta Organize Sanayi Bölgesi dışında son 5 yıldır hayata geçmesi için hep aynı projeleri konuşuyoruz, çırpınıyoruz, didiniyoruz ama Mersin olarak sonuçlanmasını beklediğimiz veya istediğimiz yatırımları, projeleri hayata geçiremiyoruz. Biz istiyoruz ki her yıl farklı projeler konuşabilelim. Tabi gerek Tarsus OSB gerekse Tarsus Turizm Alanı ve gerekse Çukurova Havalimanı başta olmak üzere diğer devam eden projelerin hayata geçmesi için takipçiyiz. Bu projeler bölgedeki işsizliğin çözümündeki en büyük projeler. Takipçiyiz ve takipçisi olmaya da devam edeceğiz.’’

Konuşmaların ardından Tarsus OSB sunumu ile devam eden toplantı Tarsus Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ile sona erdi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv