Hava Durumu

:

:

:

AKBAL'ın Erasmus Projeleri Halka Nasıl Tanıtıldı?

11 Ekim 2019 Cuma 15:36

HABERSPOTU.COM- Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, AKBAL'ın uygulanmakta olan “Yaşam Boyu Matematik” ve “Matematik ve Teknoloji ile veriden bilgiye öğrenme yolculuğu” adını taşıyan toplam 317 bin Euro'luk 2 projenin Atatürk caddesi Yarenlik alanında açılan stantlardaki tanıtım töreninde yaptığı açıklamada, AKBAL'ın Müdürü İbrahim Söker ve Proje Koordinatörleri Sibel Gerdan'ı kutladı.

AKBAL'ın Erasmus Projeleri Halka Nasıl Tanıtıldı?

NESLİHAN ÖZBOZKURT

Haberspotu.com- Tarsus Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi’nin (AKBAL) uygulanmakta olan Erasmus projeleri  halka tanıtılırken, Okul müdürü ve proje koordinatörlerinin bu başarısı kamuoyunda takdirle karşılanıyor.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, AKBAL’ın uygulanmakta olan “Yaşam Boyu Matematik” ve “Matematik ve Teknoloji ile veriden bilgiye öğrenme yolculuğu” adını taşıyan toplam 317 bin Euro’luk 2 projenin Atatürk caddesi Yarenlik alanında açılan stantlardaki tanıtım töreninde yaptığı açıklamada, AKBAL’ın Müdürü İbrahim Söker ve Proje Koordinatörleri  Sibel Gerdan’ı kutladı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, “Değişen ve gelişen teknolojinin çevremizde sürekli birşeyleri değiştirdiği herkesin malumu. Bu değişimlerin insanın günlük yaşamından geleceğin mesleklerine kadar herşeyi etkilediği ortadadır. Erasmus projeleriyle öğrencilerimizin ufku genişlemekte, sosyal, kültürel ve eğitsel gelişmeleri artmakta ve bunun yanı sıra öğrencilerimizin kendilerine olan özgüvenleri artmaktadır. Biz daha çok çalışıp, daha çok bilgiye ve geleceğe uzanacağız” diye konuştu.

AKBAL Müdürü İbrahim Söker, “Erasmus+, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Proğramları başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bir hibe programıdır. Bu proğram çerçevesinde okulumuz “Yaşam Boyu Matematik” ve “Matematik ve Teknolojiyle veriden bilgiye öğrenme yolculuğu” projelerine hibe almaya hak kazanmıştır. Bu projeler sayesinde kendi kültürünü özümsemiş ve Avrupa Kültür mozayiği içerisinde haklı bir şekilde yer,ini almış, ülkemizi ve Tarsus’umuzu temsil edecek bireyleri yetiştirmekteyiz. Proje koordinatörlerimizi ve bu projelerde yer alan öğrencilerimizi kutluyoruz” dedi.

Yaşam Boyu Matematik Projesi koordinatörü İngilizce öğretmeni Sibel Gerdan, “Projemizle Matematik derslerinde öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin teknoloji desteğiyle başarılarını arttırmayı amaçlamaktadır” şeklinde konuştu.

Matematik ve Teknolojiyle Veriden Bilgiye öğrenme yolculuğu” proje koordinatörü Matematik öğretmeni Mustafa Özdemir ise, “Bu projeyle öğrencilerin matematik derslerinde öğrencikleri bilgiyi teknoloji desteğiyle günlük hayat durumlarında kullanmayı amaçlamaktadır. Son yıllarda oldukça popüler olan Stem eğitimine yeni bir boyut kazandırmayı amaçlayan projemizde proje tabanlı öğrenme modeli kullanılmaktadır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve şube müdürlerini Engin Özel ve Bekir Karaoğlan’ın da katıldığı etkinlikte, her 2 projeyle ilgili stantlara gelenlere bilgi veren AKBAL’ın Proje öğretmenleri ve öğrencileri, gelenlere el broşürü ve kalem hediye ettiler.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.