Hava Durumu

:

:

:

Dr. Haluk Bozdoğan: Çalmayacağız, Çaldırmayacağız

13 Nisan 2019 Cumartesi 13:25

HABERSPOTU.COM- 31 Mart yerel seçimlerinde Tarsus Belediye Başkanlığını kazanan Dr. Haluk Bozdoğan ve 37 meclis üyesi yemin ederek, ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Bozdoğan, “Çalmayacağız, çaldırmayacağız.Tarsus'a hayat verecek projeleri tek tek hayata geçireceğiz” dedi.

Dr. Haluk Bozdoğan: Çalmayacağız, Çaldırmayacağız

NESLİHAN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- 31 Mart yerel seçimlerinde Tarsus Belediye Başkanlığını kazanan Dr. Haluk Bozdoğan ve 37 meclis üyesi yemin ederek, ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Bozdoğan, “Çalmayacağız, çaldırmayacağız.Tarsus’a hayat verecek projeleri tek tek hayata geçireceğiz” dedi.

Meclis toplantısı Cumhuriyet Halk Partisi’nde 21, Milliyetçi Hareket Partisi’nde 11 ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 5 meclis üyesi yemin etmesinin ardından çeşitli komisyonlara üye seçimi yapıldı.

Belediye Meclisi divan katipliğine Ayşen Sayan Cantutumlu ve Yusuf Tıbık Murat Baba ve Fazilet Özcan Divan üyeliğine seçilirken  Şerife Hasoğlu 1. Mehmet Sabırlı 2. Meclis başkanlığına seçildi. Ali Uyan meclis birinci başkan vekilliğine seçilirken, Ali Dinsever ikinci vekili oldu.

Daimi Encümen üyeliklerine Faruk Dalkılınç, Mert Keleşoğlu ve Hakan Canan Can seçilirken, Plan, Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonuna Aydın Polat, Kerim Dağlı, Ayla Oran Erciyas, Nüket Çelik ve Dursun Güler, İmar Komisyonuna Abdulkadir Filiz, Ali Boltaç, Sedat Aykanat, Ali Şimşek ve Rüştü Çopur, METAB üyeliğine Mert Keleşoğlu ve Ali Erhan Okyay seçildi.

Çukurova Belediyeler Birliğine Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile birlikte Ozan Varal, Yusuf Ziya Ateş, Ünzile Kuru, Cuma Ali Gören ve Çetin Sarı üye olurken, Türk Dünyası Belediyeler Birliğine  Ekrem Fevzi Coşkun, Tarihi Kentler Birliğine de Ozan Varal seçildi.

01.01.2018-31.12.2018 dönemi faaliyet ve denetim komisyonu raporları ile gündem maddeleri meclis üyelerinin oylamasına sunulup karara bağlanmasının ardından dilek ve temenni bölümüne geçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ali Uyan, Mahmut Tat ve Mehmet Yıldız, iyi dilek temennilerinde bulundu.

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 31 Mart seçimlerinin ardından parti rozetini çıkarttığını herkese eşit hizmet ilkesiyle yola çıktığını söyledi.

31 Mart 2018 Yerel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Bozdoğan, “Hepinizi saygıyla, sevgiliyle selamlıyorum gittiğimiz bir çok yerde bu kenti ortak akılla yönetilmesini hep söyledik. Yönetimde sevgi dilini kullanacağız. 10 bin yıllı9k Tarsus hak ettiği yerde değil. Oysa Tarsus geçmişte ilklerin kenti olmuş kadim bir kenttir. Geçmişte Felsefe okullarıyla, çeşitli uygarlıklara başkentlik yapmış olan, ilk üniversitelerin kurulduğu şehir olan Tarsus’u,geçmişteki şatafatlı ve zengin konumuna getirmek hepimizin görevidir. Ben 31 Maret’tan sonra parti rozetimi çıkarttım. Hedefimiz herkese eşit ve adil hizmet etmektir. Belediyenin 80 milyon borcu var. 13 milyonu esnaflara, önemli bölümü ise bankalara. Bankalardan 2.64 den borç alınmış. Bunları bankalarla görüşerek fazileri aşağıya çektik ve belediyemize katkı sağladık. Biz Tarsus lobisini güçlü bir şekilde oluşturacağız. Adil, adaletli ve yaratıcı kenti hep birlikte kuracağız. Asla çalmayacağız, çaldırmayacağız. Meslek odaları, STK’lar, her yaştan insanların fikirlerine ihtiyacımız var. Tarsus’un gelişmesi için tüm kararları hep birlikte alacağız.Siyaset sorunların çözüm merkezidir. Siyasetçi de hoşgörü ve anlayışlı ve mütevazi olmalıdır. 10 bin yıllık Tarsus hepimizin ortak paydasıdır. Tarsus; turizm ve tarım alanlarından olması gereken yerde değil. Tarsus’un eski şatafatlı ve güçlülüğüne kavuşmasını sağlamak hepimizin görevidir. 31 Mart seçimlerinin ardından parti ben rozetini çıkarttım. . Herkese eşit hizmet ilkesiyle yola çıktım” dedi.

Tarsus Belediyesi’nin yaklaşık 80 milyonluk bir borçla devraldıklarını da belirten Başkan Bozdoğan, sözlerine şu ifadelere yer verdi; “Bu kent hepimizin. Bu kentin sokaklarını, toprağını hepimiz seviyoruz. El birliğiyle bu kenti bir yere getirmek zorundayız. Tarsus’ta adaletli, adil ve yaratıcı bir kenti oluşturmak için sadece sizlerle başarabilirim. Her zaman söyledik, asla çalmayacağız ve asla çaldırmayacağız.  Buna emin olun, bu kentte yaşayan kadınlarımıza, çiftçilerimize, gençlerimize STK’lara, dernekler ve  herkse ihtiyacımız var. Gelin bu kenti el birliğiyle ayağa kaldıralım. Sizlerden tek isteğim bu iki aylık acil eylem planını sabırla beklemenizi  istiyorum.” şeklinde konuştu.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv