Hava Durumu

:

:

:

Gazeteci Neslihan Özbozkurt Yüksek Lisans Diplomasını Aldı

02 Haziran 2019 Pazar 11:42

HABERSPOTU.COM- Toros Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Servet Tazegül Spor Salonu'nda görkemli bir törenle gerçekleşirken, Manşet gazeteleri Yayın Grubu Kurucusu ve SABAH Gazetesi Tarsus Muhabiri Neslihan Özbozkurt' da tezli Yüksek Lisans diplomasını almanın sevincini yaşadı.

Gazeteci Neslihan Özbozkurt Yüksek Lisans Diplomasını Aldı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Toros Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Servet Tazegül Spor Salonu’nda görkemli bir törenle gerçekleşirken, Manşet gazeteleri Yayın Grubu Kurucusu ve SABAH Gazetesi Tarsus Muhabiri Neslihan Özbozkurt’ da tezli Yüksek Lisans diplomasını almanın sevincini yaşadı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen çelenk sunma merasimi ile başlayan tören, Servet Tazegül Spor Salonunda devam etti. Çelenk sunma törenine Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mütevelli Heyet Başdanışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Dekanlar, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

1165 öğrencinin mezun olduğu törene Kültür Eski Bakanı D. Fikri Sağlar, Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek’in yanı sıra İl Protokolü, Mütevelli Heyet Üyeleri, Dekanlar, Yüksekokul Müdürleri, Enstitü Müdürleri, akademisyenler, idari personeller, çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Tören mezun öğrenciler ve öğretim elemanlarının kortej yürüyüşü ile başladı.

-REKTÖR PROF. DR. KORKMAZYÜREK: “ İNTÖRN UYGULAMAMIZI TÜM BÖLÜMLERİMİZDE YAYGINLAŞTIRDIK”

Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek “ 2009’da kurulan genç üniversitemiz için bu tören, onuncu yılı olması nedeniyle de ayrı bir öneme sahiptir. Üniversitemiz bu on yılda üç fakülte, iki yüksekokul, bir meslek yüksekokulu, iki enstitü ve dört araştırma ve uygulama merkezinde, kadrolu 146 akademisyeni ve 123 idari çalışanı olan bir büyüklüğe erişmiştir. Halen 3166 öğrenciye ve bölgesindeki kurum ve kuruluşlara hizmete devam eden ve bugüne kadar 4716 mezun veren üniversitemiz, siz çok değerli mezunlarımızla birlikte yaklaşık 5800 öğrenciyi Türkiyemiz’in hizmetine hazır hale getirmiştir. Değerli mezunlarımız, siz artık üniversitemizin doğal ve ömür boyu daimi üyesi ve paydaşısınız. Kapımız sizlere daima açık olacaktır. Her ihtiyaç duyduğunuzda, tüm imkanlarımızla yanınızda olmaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki Toros Üniversiteli olmanın gururunu yaşayacak olan sizler, bu gururu bizlere de yaşatacaksınız. Bahtınız açık, yolunuz aydınlık ve başarılarınız daim olsun” dedi.

-ALİ ÖZVEREN: “GELECEK SİZLERSİNİZ SEVGİLİ GENÇLER”

Açılış konuşmalarında son olarak söz alan Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, “ Her şeyimizi borçlu olduğumuz ve geçmişiyle onur duyduğumuz milletimiz, devletimiz ve vatanımız için ne kadar çalışsak, ne kadar emek versek az. Keşke daha fazla ömrümüz, daha fazla enerjimiz olsa da daha fazla hizmet yapsak. Gelecek sizlersiniz sevgili gençler, Toros Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimiz, üniversitemizin bu idealist yapısını ve gelecekle ilgili ideallerini yaşarken her biri meslekleri ile ilgili sahip olmaları gereken teorik ve pratik bilgileri edinirken, aynı zamanda çok güzel arkadaşlıklar edindiniz, çok güzel sosyal projeler geliştirdiniz. Aranızda en ufak bir çatışma, en ufak bir karşıt görüş anlayışı yaşanmadı. Toros Kolejinin yaşaması da bu sayede olmuştur. Türkiye’de ki her türlü çekişmenin, her türlü kutuplaşmanın yaratmış olduğu anormal ortamlardan ayrık durmak, bir barış havası gibi kalmak Mersinlilerin Toros’a sahip çıkmasını sağlamıştır. Şu anda Toros Üniversitesi bu konuda Türkiye’de 200 üniversite arasında bence bir yıldız gibi parlıyor.” diye konuştu.

-GAZETECİ NESLİHAN ÖZBOZKURT YÜKSEK LİSANS DİPLOMASINI ALDI

Toros Üniversitesi 2018-2019 dönemi diploma töreninde Sabah Gazetesi Tarsus Muhabiri ve Manşet gazetesi Yayın Grubu Kurucusu Neslihan Özbozkurt da, tezli  İşletme Yüksek Lisans bölümünü başarıyla tamamlayarak Yüksek lisans diploması almaya hak kazandı.

Neslihan Özbozkurt’un diplomasını Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek verdi ve başarılarının devamını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından mezun olan öğrenciler sahneye davet edilerek temsili diplomaları takdim edildi. Belgelerin verilmesinin ardından öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetin keyfini çıkardı.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv