Hava Durumu

:

:

:

Siyasetin Dijital Mimarisi:Sosyal Medya Kitabına Yoğun İlgi

21 Nisan 2020 Salı 20:11

HABERSPOTU.COM- Türkiye'nin en önemli siyaset bilimci ve stratejistlerinden Prof. Dr. Esat Arslan, Politik Risk ve strateji uzmanı, Dr. Onur Başar Özbozkurt ve siyasal iletişim uzmanı Fatma Yeşilkuş'un, sosyal medyanın yerel siyaset ve bilhassa belediye meclis üyeleri üzerindeki etkisini niceliksel yöntemlerle ele alan ve Türkiye'de bu açıdan tek kitap olma niteliği taşıyan “Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya” adlı kitapları yayınlandı.

Siyasetin Dijital Mimarisi:Sosyal Medya Kitabına Yoğun İlgi

NESLİHAN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Türkiye’nin en önemli siyaset bilimci ve stratejistlerinden Çağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Esat Arslan, Politik Risk ve strateji uzmanı, Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Onur Başar Özbozkurt ve siyasal iletişim uzmanı Fatma Yeşilkuş’un, sosyal medyanın yerel siyaset ve bilhassa belediye meclis üyeleri üzerindeki etkisini niceliksel yöntemlerle ele alan ve Türkiye’de bu açıdan tek kitap olma niteliği taşıyan “Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya” adlı kitapları Akademisyen Yayınevi tarafından yayınlandı.

Prof. Dr. Esat Arslan, Dr. Onur Başar Özbozkurt ve Fatma Yeşilkuş, Türkiye’de, il ve ilçe belediyelerindeki en önemli yapı taşlarından birisi olma niteliği taşıyan; temelde vatandaşların yaşantılarına etki edecek, proje, yatırım ve problem alanlarına ilişkin çözümlerin üretildiği ve birçok kararın alındığı, ayrıca, belediyelerin karar alma organı olması sebebiyle ise yerel siyasetin önemli birer dinamiği olan belediye meclislerinde görev yapan Meclis üyelerinin son derece önemli ve kritik roller üstlendiğinden hareketle böyle bir çalışmayı yaptıklarını ifade ettiler.

Akademisyen yayınevi tarafından yayınlanan ve Türkiye’nin seçkin kitapçılarından temin edilebilecek olan “Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya” adlı kitapta, 3 yazar Belediye Meclis üyelerinin politikaya olan ilgi düzeylerinin politik katılım ile arasındaki ilişkide sosyal medya gibi önem arz eden bir unsurun aracılık rolünün incelenmesi bağlamında gerçekleştirildiğini ve siyasal iletişim uygulamalarında Türk siyasetine bilimsel açıdan ışık tutmasını hedeflediklerini kaydettiler.

YEREL YÖNETİMDEKİLERİ İLGİLENDİREN KİTABA YOĞUN İLGİ

Prof. Dr. Esat Arslan, Dr. Onur Başar Özbozkurt ve siyasal iletişim uzmanı Fatma Yeşilkuş'un birlikte hazırladıkları ve Akademisyen Yayınevi tarafından yayınlanan Siyasetin Dijital Mimarisi:Sosyal Medya kitabına özellikle Belediye Başkanları ve Belediye Meclis üyeleri başta olmak üzere, tüm yerel siyasetçilerin ilgi göstermeleri bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv