Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Rotary Kulübünden 100 Bin Fidanlık Hatıra Ormanı

05 Kasım 2019 Salı 14:56

HABERSPOTU.COM- Guvarnör Hakan Karaalioğlu, beraberinde Tarsus Rotary Kulübü Başkanı Dilay Şemsi Aksoy, Rotary Yönetici ve üyeleri işadamı Hasan Şemsi, Figen Karail, Tarkan Kandır, Deniz Balcı, Cihan Hasırcı, Gülsem Erdoğan, Oktay Çelen, Hakan Hasoğlu ile birlikte Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ı ziyaret ettikten sonra, eski Tarsus Evleri, Saint Paul Kuyusu ve çevresi, Antik Roma Yolu, Eshab-ı Kehf gibi kentin önemli ören yerlerini inceledi.

Tarsus Rotary Kulübünden 100 Bin Fidanlık Hatıra Ormanı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Rotary 2430 Bölge Guvarnörü Hakan Karaalioğlu, Rotary Kulübünün davetlisi olarak geldiği Tarsus’ta bir dizi ziyaretlerde bulunurken, Tarsus’un Antik Çağlardan günümüze Dijital Müzesi ile 100 fidandan oluşan Hatıra Ormanı kuracaklarını söyledi.

Guvarnör Hakan Karaalioğlu, beraberinde Tarsus Rotary Kulübü Başkanı Dilay Şemsi Aksoy, Rotary Yönetici ve üyeleri işadamı Hasan Şemsi, Figen Karail, Tarkan Kandır, Deniz Balcı, Cihan Hasırcı, Gülsem  Erdoğan, Oktay Çelen, Hakan Hasoğlu ile birlikte Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı ziyaret ettikten sonra, eski Tarsus Evleri, Saint Paul Kuyusu ve çevresi, Antik Roma Yolu, Eshab-ı Kehf gibi kentin önemli ören yerlerini inceledi.

Rotary’lerin her gün tutkularını ve zekalarını, kalıcı bir etkiye sahip olacağına inandıkları projeleri tamamlamak için kullandıklarını, çevrelerindeki sorunlara gerçek ve kalıcı çözümler üretmek için çalıştıklarını belirten Guvarnör Karaalioğlu, 110 yılı aşkın süredir okur yazar sayısını arttırmak, çözümsüz hastalıklara deva olmak, yoksullukla mücadele etmek, temiz suya kolay ulaşımı ve barışın dünyaya egemen olmasını sağlamak için, kültürler arasında kıtaları birleştirecek köprüler kurduk. Rotary Kulüpleri üyelerine, bir yandan sosyal etkinliklere katılma ve gönüllü sosyal sorumluluk projeleri üretme imkanı sunarken, diğer yandan yeni arkadaşlıklar ve mesleki bağlantılar kurma fırsatları yarattıklarını söyledi.

Tarsus Rotary Kulübünün 2 yıl önce 10 bin fidan dikerek Hatıra Ormanı oluşturduklarını ve bu sayıyı 20 bine çıkarmak istediklerini belirten Guvarnör Karaalioğlu ve Tarsus Rotary Kulübü Başkanı Dilay Şemsi Aksoy’a Kaymakam Otcu, “Hedefinizi biraz daha yükseltin ve bu sayıyı 100 bine çıkartın. Bizim önümüzdeki süreç için şehrimizde eğitim gören 80 bin öğrenciye içinde toprak ve toprağın içinde fıstık çamı tohumunun bulunduğu plastik bardağı öğrencilerimize vermek istiyoruz. Bu fidanları daha sonra sizin hatıra ormanınıza da dikilebilir. Bu konu Orman Müdürlüğü ile görüşüp, bir protokole bağlanabilir” dedi.

Tarsus Rotary Kulübü Başkanı Dilay Şemsi Aksoy ayrıca, 10 bin yıllık tarihe sahip olan Tarsus’un antik çağlardan günümüze seyrinin yer alacağı Dijital Müze Projelerinin bulunduğunu ve bununla ilgili görselleri Kaymakam Otcu’ya gösterdi.

Daha sonra Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı makamında ziyaret edip, projelerini anlatan Rotary Kulübü heyeti, karşılıklı fikir alış verişinde bulunup, Tarsus’a her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını söylediler.

Belediye Başkanı Bozdoğan ise, başkanlığı döneminde en az 10 Müzeyi hayata geçireceklerini belirtip, destek istedi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv