Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Şelale Soroptimist Derneğinden Tasarım Beceri Atölyesi

30 Ekim 2019 Çarşamba 22:43

HABERSPOTU.COM- Açılışa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin'in yanı sıra, Belediye Başkan yardımcısı Muttalip Bobuşoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Özel, Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği Yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Tarsus Şelale Soroptimist Derneğinden Tasarım Beceri Atölyesi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Tarsus'un Bolatlı ilk ve ortaokulunda Şelale Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği tarafından‘Tasarım ve Beceri Atölyesi’ açıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus Şelale Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği tarafından Bolatlı İlk ve Orta okulunda yaptırılarak hazırlanan Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin geleceğin güvencesi olan çocukların eğitimine çok ciddi katkılar sağlayacağını belirterek, “Tasarım ve Beceri Atölyesi çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerine, daha çok düşünmelerine, hayallerini tasarlamaya ve üretmeye büyük destek olacaktır. Bu tür projeler Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 vizyonu içerisinde çok önemli bir yeri olan Tasarım ve Beceri Atölyeleri uygulamalarının Tarsus’ta Bolatlı ilk ve ortaokulunda kurulması bizleri çok mutlu etmiştir” dedi.

Okul Müdürü Salih İpek, 20 bin liraya mal olan Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin kendi okullarında kurulmasından dolayı sevinçli olduklarını belirterek, “Tasarım ve Beceri Atölyesi öğrencilerimizin  akademik başarılarının yanında zihinsel ve beceri yönünden gelişimini de çok önemseyen yeni müfredat anlayışımızda, hele hele bizim gibi dezavantajlı okullarda bu tür uygulamalar, çok daha önemli bir misyonu üstlenmektedir. Bu atölyelerde çocuklarımızın beceri ve yaratıcı güçlerinin geliştirilmesinin yanında ekip çalışmasını güçlendirmek, sorumluluk almayı desteklemek, yeteneklerini keşfetmeyi sağlamak, onların sabır ve sebat gibi erdemlerini pekiştirmeyi de amaçlamaktadır” diye konuştu.

Tarsus Şelale Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği yöneticisi Nurul Karagözlü ise konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 96.’ncı yılını kutladığımız bu günlerde Şelale Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği olarak her zaman olduğu gibi eğitime destek olmak amacıyla oluşturduğumuz Tasarı  ve Beceri Atölyesi Bolatlı İlk ve Ortaokulu öğrencilerimizin eğitimine çok ciddi katkılar sağlayacak, onların ufuklarını genişletecektir. Bugün, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimlerine, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayacak bu atölyenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Tasarım ve Beceri Atölyesinin açılış kurdelası kesildi.

Açılışa Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’in yanı sıra, Belediye Başkan yardımcısı Muttalip Bobuşoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Engin Özel, Soroptimist İş ve Meslek Kadınları Derneği Yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv