Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Toros Okullarında Diploma Sevinci ve Heyecanı Yaşandı

05 Mayıs 2019 Pazar 14:30

HABERSPOTU.COM- Toros Okulları kurucusu ve Toros Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Ali Özveren diploma töreninde yaptığı konuşmada, Tarsus'taki okullarda 18. Mezuniyet töreninde bir araya gelerek coşkuyu hep birlikte paylaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Tarsus Toros Okullarında Diploma Sevinci ve Heyecanı Yaşandı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Mersin bölgesinin önemli eğitim kurumlarından birisi olan ve “Eğitimin ötesinde, yaşamın içinde” ilkesiyle eğitim veren Tarsus Toros Okullarında 18. Mezuniyet töreninde 79 öğrenci diplomalarını almanın sevincini yaşadı.

Mezuniyet etkinliği öğrencilerin yerlerini almaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı.

Toros Okulları kurucusu ve Toros Üniversitesi Mütevelli heyeti başkanı Ali Özveren diploma töreninde yaptığı konuşmada, Tarsus’taki okullarda 18. Mezuniyet töreninde bir araya gelerek coşkuyu hep birlikte paylaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Toros okulları mezunlarının kendilerine, ailelerine ve ülkeye çok güzel başarılar tattırdıklarını belirten Özveren, “Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu başarı yönetici, öğretmen, veli ve öğrenciler arasındaki güzel diyalog ve işbirliğiyle elde edilmiştir. Okullarımızda hayırlı evlatlar yetiştiriyoruz. En iyi yatırım insana ve eğitime yapılan yatırımdır. Biz 24 saat eğitim için çalışıyoruz. Bunun sonucunda çocuklarımız geleceğe en iyi şekilde hazırlanıyorlar. Burada öğrenciler çok iyi yetişiyor. Bir fani olarak bundan daha büyük mutluluk olamaz. Böyle okulların sayısı keşke artsa. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önde Atatürk’ün dediği gibi, “Hayatta en hakiki murşit ilimdir” diyerek biz yol gösteriyor. Bizde hizmet etmenin ne kadar zor olduğunu yaşayarak öğrendik. Çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak, en iyi şekilde yetiştirmenin sevincini yaşarken, tüm çocuklarımızın yolları açık ve aydınlık olsun” dedi.

Toros ilk ve ortaokul Müdürü Eda Boğa, eğitimin bireylerin ve toplumların gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, maddi ve manevi kültürel değerleri geliştirip koruyarak gelecek nesillere aktaran vazgeçilmez bir süreç olduğunu vurgulayarak, “Dünyanın gelişim hızına ayak uydurabilmek, değişimi yakalayabilmek için eğitim örgütleri kendilerini sürekli geliştirmek ve yenilemek, sürekli değişen topluma liderlik yapabilme zorunluluğunu kendine hissetmelidir. Bu misyonunu gerçekleştirmesinde okullar büyük önem taşımaktadır. Çünkü okullar eğitim sisteminin topluma açılan penceresidir. Eğitim sorununu çözmüş olan milletler, bilgiyi üreten ve bilginin gücüne sahiptirler. Bu bilinç içerisinde Toros okulları olarak enerjimizin tamamını bölgemizin eğitim sorununu çözmek için harcamaktayız” diye konuştu.

Toros Anadolu Lisesi Müdürü Adalet Yöğrük ise konuşmasında, “Bir okulu diğerlerinden farklı kılan mezunlarıdır. Mezunların hayattaki başarıları, kaliteli duruşlarıdır. Biz öğrencilerimizin doğru insanlar olmasını istiyoruz. Onların kendilerine ve çevrelerine faydalı olmalarını, hayal kurabilmelerini, yaratıcı düşünebilmelerini ve çözüm bulmalarını bekliyoruz. Mezunlarımız buna hazır. Çünkü onlara güveniyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Toros Okulları kurucusu ve Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Anadolu Lisesi birincisi olarak mezun olan engelli öğrenci Numan Ömer Malazgirt’e diplomasını be başarı belgesini vererek başarı dileğinde bulundu.

Okul birincisi olan Numan Ömer Malazgirt, kütüğe plakasını çakarken, “Mezun olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşarken, okulumdan, öğretmenlerimizden ve arkadaşlarımızdan ayrılmanın burukluğunu da yaşıyoruz. Benim tek hedefimiz Elektronik Mühendisi olmaktır” dedi.

Tarsus Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Ediz ile Toros Okulları Genel Müdür yardımcısı, Toros Üniversitesi Mütevelli Heyet başkan yardımcısı Nil Özveren Aşkın ile öğretmenlerin diplomalarını öğrencilere takdim etmelerinin ardından, öğrenciler havai fişek gösterileri eşlğinde keplerini havaya atarak, mezun olmanın coşkusunu yaşadı.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv