Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Un Sanayi Ocak 2020'de Üretimde

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:55

HABERSPOTU.COM- Tarsus Un Satış Pazarlama Müdürü ve ortaklarından olan Metin Yıldızgörer, yaptığı açıklamada Tarsus'un Ferahim Şalvuz Mahallesinde 12 dönüm alan üzerine inşaatına başladıkları Tarsus Un Fabrikası'nın üretim makinelerinin montajlama aşamasının sonuna geldiklerini..

Tarsus Un Sanayi Ocak 2020'de Üretimde

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Türkiye’nin dört büyük un fabrikasından biri olan ve Çukurova bölgesinin ise en büyük un fabrikası olma özelliğini taşıyacağı belirtilen Tarsus Un fabrikası 2020 yılının ilk ayında üretime başlamayı hedefliyor.

Tarsus Un Satış Pazarlama Müdürü ve ortaklarından olan Metin Yıldızgörer, yaptığı açıklamada Tarsus'un Ferahim Şalvuz Mahallesinde 12 dönüm alan üzerine inşaatına başladıkları Tarsus Un Fabrikası'nın üretim makinelerinin montajlama aşamasının sonuna geldiklerini söyledi.

Metin Yıldızgörer, idari binanın yanı sıra 6 adet 2 bin 800 tonluk Silo, 16 adet betonarme ambarları, 2 bin tonluk un stok alanları bulunduğunu ve tamamen yerli makinelerin üretim yapacağı bölgenin en büyük un fabrikasında yıllık 225 bin ton buğday işleyeceklerini söyledi.

Her buğday tanesinin 20 km. yol katederek una dönüşeceğini ve bu kapasitede Türkiye'de 4 modern tesisten biri olacaklarını belirten Metin Yıldızgörer, 2020 yılının Ocak ayında üretime başlayacaklarını ve üretimlerinin yüzde 80'inin başta Avrupa, Asya ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere, Afrika ülkelerinin de tamamına ihraç edeceklerini kaydetti.

Tarsus Un Fabrikası'nın bünyesinde yer aldığı Dicle Group’un yatırımlarının önemli bölümlerini Mersin'e yaptıklarını,  ifade eden Yıldızgörer, Mersin'in ihracata ve çalışma koşullarına çok uygun bir kent olduğunu, Limanı, serbest bölgesi ve otoyol bağlantılarıyla Mersin yöresinin yatırım yapmaya çok uygun bir bölge olduğunu dile getirdi.

Dicle Group olarak enerji, gıda ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini belirten Yıldızgörer, şu anda bünyelerinde 500 kişinin istihdam edildiğini, yapmakta oldukları yatırımlarla bu sayının Kısa bir süre sonra bini bulacağını söyledi.

Metin Yıldızgörer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Tarsus Un fabrikamızda günlük 600 ton kapasiteli kendi tesislerinde buğday unu üretimi yapılacaktır. Fabrikamızda üretime girecek olan kaliteli yerli ve ithal Buğdaylar geniş kapsamlı laboratuvar analizlerinden geçerek işlenmeye hazır hale gelecek ve üretim süreci deneyimli Gıda Mühendisleri ve üretim ekibi tarafından başlatılacaktır. Üretimin her aşaması el değmeden hijyenik şartlar altında en son teknoloji kullanılarak uluslararası kalite standartlarına uygun olarak titizlikle yapılacak ve ambalajlanarak hem yerel, hem ulusal ve hem de dış piyasadaki müşterilerine sağlıklı bir şekilde ulaştırılacaktır. Modern üretim tesislerimizde ekmeklik, pidelik, pastalık, baklavalık, böreklik, yufkalık, tandırlık, bisküvilik, eriştelik un üretilecek ve hem Türkiye, hem de diğer ülkelerdeki müşterilerin mutfaklarına ulaştırılacaktır.”

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv