Hava Durumu

:

:

:

TDP İl Başkanı Doğan: Değişim Mersin'den Başlayacak

25 Ocak 2021 Pazartesi 13:37

HABERSPOTU.COM- Hedeflerinin ilk seçimlerde iktidar olmak olduğunu vurgulayan Doğan; “Yeni kurulan partiler de dâhil iktidar da muhalefet de hep bir değişimden bahsediyor ancak bu onlar için tamamen sözde kalıyor. Türkiye Değişim Partisi ise beklenen o değişimi gerçekleştirmek için yola çıktı.

TDP İl Başkanı Doğan: Değişim Mersin'den Başlayacak

NESLİHAN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Üç dönem İstanbul'un gözbebeği ilçelerinden Şişli'de rekor oylarla seçilerek Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Sarıgül’ün uzun yıllardır bir hareket olarak yürüttüğü parti kurma çalışmalarının ardından resmen tamamlanarak Türkiye Değişim Partisi adıyla siyasi bir oluşuma dönüştü.

“Türkiye Değişim Partisi olarak kalbimiz Türkiye için atıyor” diyen Türkiye Değişim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan, TDP Lideri Mustafa Sarıgül’ün bir süre önce Mersin’e gelerek “Mersin İktidara Hazırlık Merkezi” olarak tanımladıkları İl binasının açılışını yapmasının ardından değişik partilerden partiye üye olmak için başvuru yaptıklarını söyledi.

Uzun yıllardan beri bir hareket olarak Türkiye'nin neredeyse tamamında teşkilatlanmış bir yapılanma olduklarını, bu teşkilatlanmalar sırasında halktan aldıkları enerjinin, teşkilat üyelerinin de bir birine karşı oluşturduğu sinerjinin kendilerinde büyük motivasyon oluşturduğunu belirten Başkan Ferruh Doğan, “Bizler bir parti kurmuş olmak için parti kursaydık şu ana kadar zaten çoktan bu partiyi kurabilirdik ancak ne zamanki ülkemizin gerçekten böyle bir partiye ihtiyacı olduğuna kanaat getirdik. İşte o zaman hareketimizi bir siyasi partiye dönüştürdük. Aldığımız telefonlar, bizleri tebrik etmek için parti binamıza gelen Mersinliler aslında ne kadar doğru bir zamanda ne kadar doğru bir karar verdiğimizin de birer kanıtıdır” dedi.

Hedeflerinin ilk seçimlerde iktidar olmak olduğunu vurgulayan Doğan; “Yeni kurulan partiler de dâhil iktidar da muhalefet de hep bir değişimden bahsediyor ancak bu onlar için tamamen sözde kalıyor. Türkiye Değişim Partisi ise beklenen o değişimi gerçekleştirmek için yola çıktı. Birilerinin dediği gibi asla ne CHP’yi bölmek için ne de Cumhur İttifakı'nın lehine veya aleyhine hareket etmek için kurulduk. Türkiye Değişim Partisi'nin hedefi iktidar için gerekli olan yüzde 50 artı 1’i yakalamaktır. Bunu yapmak için de gerekli olan şartların ne olduğunu biliyoruz. Bunlardan birincisi değişimin öncelikle kendimizden başlamasıdır. Örneğin Genel Başkanımız eğer iki dönem partimizi iktidara taşıyamamışsa tüzüğümüze göre üçüncü dönem aday olamıyor. Bu, Mustafa Sarıgül'ün kendisine, ekibine, partisine, vatandaşlara olan güveninin bir ispatıdır. Bununla birlikte bizim partimizde Genel Başkanı delegeler değil parti üyeleri seçecek. Bu da diğer partilerde yaşanan delege enflasyonunun bizim partimizde yaşanmayacağını gösterir. Genel Başkanımız bu kararla birlikte aslında şunu söylemiş oluyor; "Ben üyelerime güvenmeyeceksem, partimin emektarlarına, hizmetkârlarına güvenmeyeceksem, bu partinin güçlenmesi için hane hane, mahalle mahalle dolaşan kardeşlerime güvenmeyeceksem kime güveneceğim?" dedi ve şunları söyledi:

“Partimizde İl Başkanı ve İlçe Başkanlarını da üyeler seçecek. Bu bile hem demokrasiyi hem de değişimi içimizden başlatacağımızın bir kanıtıdır. Bizim iktidarımızda ülkemizde tepeden tırnağa her şey değişecek. Bugünkü duruma baktığımızda adaletten tutun da ekonomiye, sağlıktan tutun da eğitime kadar her şeyi değiştirmeye geliyoruz. Biz, her köşesi adeta cennet olan bu ülke için en önemli değişimin de yeniden özüne dönmek olduğunu düşünüyoruz. Fabrika ayarlarımıza dönmek zorundayız. Tabandan tavana yayılan bir dalgayla bu değişimi gerçekleştireceğiz. Bizim iktidarımızda insanların huzuru ve refahı sadece ekonomik olarak değil psikolojik olarak da artacak. Halkımızın ne istediğini biliyoruz. Bu değişim isteğini gerçekleştirecek güçteyiz ve emin adımlarla ilerliyoruz. Şehrimizin en büyük sorunu ekonomi. Biz Mersin’de ilk önce bunu düzelteceğiz. Mersin olarak bereketli topraklara sahibiz. Tarımda, turizmde çok gerilerde kaldık. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi tarımın önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Mersin’imizde tarım ve turizmde büyük kalkınma hedeflerimiz var.”

Türkiye Değişim Partisi’ne Mersin’de müthiş bir talep ve teveccüh bulunduğunu ifade eden İl Başkanı Ferruh Doğan, “Partimize müthiş bir teveccüh var. Arayan hemen herkes bizlere şunu söylüyor; "Ben bu bayrak yarışında görev almak istiyorum. Nerede görev verirseniz orada çalışmaya hazırım” diyorlar. Bu bize şunu da gösteriyor; Partimize teveccüh gösteren insanların derdi bir koltuk kapmak, bir makam elde etmek değil. Mersin için, Türkiye için hizmet etmek. Her birimiz partinin bir neferi gibi canla başla çalışıyoruz. İl Yönetimimizi oluşturduk. Sırada ilçelerimiz var. İnce eleyip, sık dokuyoruz. İlçelerde de teşkilatlarımız bir süre sonra tamamlanacak. Bizim birinci tercihimiz sırf yapmış olmak için teşkilatlarımızı oluşturmak değil. Doğru isimleri bulmak. Doğru isimleri bulamazsak sadece tabela asmak için de bu işe girmeyiz ancak çok kısa sürede tüm ilçelerimizde teşkilatlanmamızı tamamlayacağız. Mersin’de değişim başladı ve sürecek. Mersin’imizde sıkı bir şekilde kenetlenip değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. Kelebek etkisi oluşturarak çok büyük değişimlerin yaşanacağına inancımız tamdır. Türkiye çok büyük ve çok güçlü bir ülke. Bu ülkeye dair, bu şehre dair umutlarımız tam. Kalbimiz genelde Türkiye için, özelde Mersin için atıyor. Asla umudumuzu yitirmiyoruz. Bu ülkeyi yönetmeye talip olan insanlarda vicdan ve merhamet olursa ben yeniden büyük Türkiye'nin kurulacağını düşünüyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv