Hava Durumu

:

:

:

Diyetisyen Ezgi Akşanlı Muayenehanesinde Hizmete Başladı

07 Ocak 2021 Perşembe 19:31

HABERSPOTU.COM- Diyetisyen (Beslenme ve Diyet Uzmanı) Ezgi Akşanlı, Tarsus'ta kendi özel Muayenehanesinde hizmet vermeye başladı.

Diyetisyen Ezgi Akşanlı Muayenehanesinde Hizmete Başladı

NESLİHAN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Diyetisyen (Beslenme ve Diyet Uzmanı) Ezgi Akşanlı, Tarsus’ta kendi özel Muayenehanesinde hizmet vermeye başladı.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ezgi Akşanlı, Anıt mah.Necip Fazıl Kısakürek cad. 0303 şok. Gökhan Eğitim Kurumları Binası Kat:1 Tarsus adresinde hizmet vermeye başlarken, kısa sürede Tarsus’ta yaşayanların ilgi odağı olacağa benziyor.

1997 yılında Tarsus’ta doğan Ezgi Akşanlı, Lise eğitimini bitirdikten sonra, 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde lisans eğitimine başladı.

Eğitimi süresince Yakın Doğu Üniversite Hastanesi, KKTC TED Koleji ve Tarsus Devlet Hastanesi kurumlarında ‘Tıbbi Beslenme Tedavileri’,’Anne Çocuk Beslenmesi’,’Toplu Beslenme Sistemleri’ gibi konularda eğitimler almış ve uzun dönemli stajlar yaptı.

Lisans tezini ‘Akdeniz Diyeti ve Tip-2 Diyabet’ konusu üzerinde tamamlamış ve 2020 Mayıs ayında başarıyla mezun olup, uluslararası geçerliliği olan diploması ile ‘Diyetisyen’ unvanını almaya hak kazandı.

Diyetisyen Ezgi Akşanlı,bugüne kadar ‘Onkolojide Beslenme’,’Anne Çocuk Beslenmesi’,’Fİtoterapi ile Beslenme’’Sporcu Beslenmesi’,’İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitim Kursu’,’Bir Akdeniz Gerçeği:Talasemi’,’İnsülin Direncinde Örnek Vakalar’,’Vakalarla Yeme Psikolojisi’,’İrritabl Barsak Sendromu’,’Endüstriyel Gıdalarda Etiket Okuma’,’Mikrobiyota ve Probiyotikler’ eğitimlerine katılıp sertifikalarını almaya hak kazandı.
4 ocak 2021 tarihinde edindiği bilgi birikimi ve staj tecrübeleri doğrultusunda ‘Diyetisyen Ezgi Akşanlı Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ ni kurup, klinik diyetisyen olarak görev yapmaya başladı.
Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezinde,Mersin ve Tarsus’ta ilk olan cihaz ve testlerle tedaviye başladı.
Andubalance Cihazı
Andulasyon, mekanik olarak uyarılmış titreşimlerin ve kızılötesi ışığın kombinasyonundan meydana gelmektedir. Bu teknoloji,uzuvlarda tutulan suyun ve ödemin vücuttan atılmasını,kilo verdirmeyi,lenf akışını arttırmayı,yaşlanma belirtilerinin azaltılmasını,selülit azaltılmasını,yeni kolajen üretimini sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

 Mikrobiyom Analizi

Bu testte; beden kütle indeksini,karbonhidrat,protein ve yağ metabolizmasını,vitamin sentezini,laktoz ve gluten hassasiyetini,şeker tüketimini,yapay tatlandırıcı hasarını,probiyotik organizmaları,barsak hareketliliğini,antibiyotik hasarını,uyku kalitesini ve kişileştirilmiş beslenme rehberini sunmaktadır.Vücudunuza hangi besinin faydalı olduğu,kilo almaya veya vermeye yardımcı olan besinlerin ne olduğunu kişiye özgü mikrobiyom analiziyle ortaya çıkarmaktadır.

Ezgi Akşanlı İletişim ve Randevu için telefon: 0530 349 62 00
İnstagram: dyt.ezgiaksanli

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv