Hava Durumu

:

:

:

İlk Sertifikaları Fikri Sağlar ve Haluk Bozdoğan Verdi

10 Nisan 2021 Cumartesi 15:10

HABERSPOTU.COM- Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Devlet ve Kültür eski bakanı D. Fikri Sağlar ile birlikte kurslarını başarı ile tamamlayan kadın ve çocuklara sertifika dağıttı.

İlk Sertifikaları Fikri Sağlar ve Haluk Bozdoğan Verdi

NESLİHAN ÖZBOZKURT

HABERSPOTU.COM- Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Devlet ve Kültür eski bakanı D. Fikri Sağlar ile birlikte kurslarını başarı ile tamamlayan kadın ve çocuklara sertifika dağıttı.

Belediye Başkan Haluk Bozdoğan, sertifika teslim programı sırasında yaptığı konuşmasında, “Her şeyin en güzeline layık olan çocuklarımızın ve kadınların kişisel gelişimlerine ilişkin katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Tarsus Belediyesi tarafından çocukların kişisel gelişimlerini ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla 17 Temmuz 2020 tarihinde hizmete açılan Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akdemisi ile Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezinde kursları başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikalarının Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar ile birlikte verilmesi son derece anlamlı bulundu.

Devlet ve Kültür eski Bakanı Fikri Sağlar, sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Doğal bir merak ve keşfetme duygusu içerisinde olan çocukların çok güzel bir şekilde, neşeli ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamakta olan Bilim, tiyatro, müzik, resim ve akademi bölümlerinin yer aldığı bu merkezde çocukların bilgi ve birikimi desteklenmektedir. Aynı zamanda geleceğimizin de güvencesi olan çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak bu akademide çocuklarımız bilimsel, sanatsal ve kültürel açıdan hem eğlenecek hem de serbest öğrenme ile ulusal alanda faaliyetlerini sergileyeceklerdir” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Her uygarlığın çocukla gelişip ve yenilendiğini vurgulayan Belediye Başkanı Bozdoğan ise, “Medeniyetimizin temel varoluşu güzellik, doğruluk, erdem, adalet ve iyilik ilkelerine dayanırken, ülkemizin ve şehrimizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın, hayal güçleri ile yaratıcılıklarının gelişmesi doğru fikirlerle, bilim ve sanatla sağlanır. Geçmişi 10 bin yıla dayanan Tarsus’umuzda Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akademisi'ni açmanın ne denli anlamlı olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Çocuklara bilimi ve sanatı sevdirecek akademimizde, çocuklarımızın kişisel gelişimlerine, becerilerine ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olunmaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından sertifikalar sahiplerine verildi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan haberspotu.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv